צרו קשר פורום דף הבית
 
צור קשר גלריות חדשות ואירועים רישום לפורום פורום מאמרים סיפורים אישיים שאלות ותשובות פעילות העמותה אודות
דף הבית
 
חדשות
אתר חדש בהקמה

בקרוב נשיק אתר אינטרנט חדש לעמותת ברכה... התאזרו בסבלנות... הוא בדרך

New Website on the way

We are currently working on our NEW Website. Stay tuned, we are launching very soon...מפגש 'ידע זה כח'
6/2/2017 – מפגש לנשאיות חדשות בו ינתן מידע חשוב לגבי המשמעויות, האפשרויות וההחלטות...

ציון יום המודעות לסרטן השחלות באירוע ספורט ופילאטיס

הצטרפו אלינו ב 5/5 בספורטק צפון תל אביב ל"אירוע פילאטיס ישראל לשיא גינס". עמותת...

אירועים וכנסים

בתאריך ה- 8/5/17 יחול יום המודעות למניעת סרטן השחלות העולמי. אנו בישראל ניקח חלק ביום שישי 5/5 באירוע של בריאות ואיכות חיים ובו נקדם את...

מידע נוסף
תקשיבי הוא לוחש!
עמותת ברכה גאה להציג סרט תיעודי מרגש ומרתק המציג את סיפורן של ארבע נשים אשר חלו בסרטן השחלות. נשים מדהימות שהסכימו לחשוף ולתאר את שעבר ועובר עליהן.
 
צור קשר
 
שם:
טלפון:
אימייל:
   
 
 
 
 
 
סיפורים אישיים
 
 << חזרה לרשימת הסיפורים
סיפורה של דברה

אני אמריקאית הגרה כעת בארץ וגאה ליטול חלק  באתר חדש זה, ברכה.
הסיפור שלי מתחיל עם אבי, ז"ל. בגיל 57, הוא לקה בסרטן לראשונה – מלנומה ממאירה. לאחר מכן לקה בסרטן הערמונית ובגיל 74, לקה בסרטן השד. היה לי קשה לקבל זאת.  שאבי החיוני וחזק חלה בכל סוגי הסרטן הנוראיים הללו. אף אחד מרופאיו לא המליץ על בדיקות לגילוי תסמונת תורשתית אפשרית. אני הייתי סקרנית וחיפשתי בגוגל מידע על סוגי הסרטן שבהם הוא חלה ובמיוחד סרטן השד אצל גברים. תוצאות החיפוש הראו שייתכן שהוא נשא את המוטציה האחראית לסרטן בגן BRCA1  או  BRCA2.  עכשיו, היה לי הסבר לגבי הסיבה מדוע הוא לקה בסרטנים האלה.

אני הבנתי שהייתה אפשרות גבוהה שהוא נושא מוטציה גנטית. הוא הסכים לעבור בדיקה גנטית אבל רק למעני ולמען אחותי. הוא לא רצה לדעת מה מעמדו מבחינה זו. בסופו של דבר גילו שהוא נושא את המוטציה ב-  BRCA2 (6174DelT) , אחת המוטציות הנפוצות אצל יהודים. ידעתי מהמחקר שערכתי שיש לי 50% סיכון לרשת את המוטציה מאבי. החלטתי להצטייד בכל המידע שאפשר היה לאגור וקבעתי תור לייעוץ גנטי. לצערי, ביום בו הייתי אמורה להיבדק, ישבתי שבעה על אבי האהוב שהפסיד במלחמתו במחלת הסרטן ,ונפטר בגיל 77. נאלצתי לבטל את הבדיקה ובסופו של דבר, קבעתי תור לחודשיים מאוחר יותר. בינתיים טסתי לארץ כדי לבלות את חג הפסח תוך כדי המתנה במתח לתוצאות.  לא נכנסתי להלם רב כאשר קיבלתי את התוצאה שאני נושאת את הנגיף. לאבי ולי הרבה דברים במשותף כמו העיגולים החשוכים מסביב לעינינו והאהבה לספורט.  תמיד חשתי שהיו הרבה דברים שקישרו בינינו.

ידעתי שאינני כזו שיכולה לחיות עם הדאגה היום-יומית של "האם יגלו סרטן אצלי היום?" כבר הגעתי לגיל 51 וחשתי שהשדיים שלי היו כמין פצצות מתקתקות. ידעתי שרציתי מייד לעבור ניתוח כירורגי לכריתת השדיים כטיפול מונע.  כבר אז הייתי בתקופת גיל המעבר, וידעתי שרציתי גם לעבור כריתת רחם ושחלות.

עברתי כריתת שד דו-צדדי עם שחזור DIEP. זה הינו תהליך מיקרו-כירורגי שבו נלקחה חתיכת שומן מבטני כדי להשתמש בה  לשחזור לאחר כריתת השדיים.  אני לא מתחרטת לרגע ושבעת רצון מתוצאת השחזור. בערך חצי שנה לאחר מכן, עברתי כריתת רחם באמצעות לפרוסקופיה. שוב, לא הצטערתי. כעת אני מרגישה חופשיה ובריאה להמשיך בחיי .
אני מבינה היום שגם במותו, אבי העניק לי  את ברכת החיים.

 
 
 
מי אנחנו
לתרומות לחצו כאן
פורום
כנסים ואירועים
וידאו
 
 
סרטן שד תורשתי : סרטן שד ושחלות
  הסכם שימוש באתר © כל הזכויות שמורות לעמותת ברכה