צרו קשר פורום דף הבית
 
צור קשר גלריות חדשות ואירועים רישום לפורום פורום מאמרים סיפורים אישיים שאלות ותשובות פעילות העמותה אודות
דף הבית
 
חדשות
אתר חדש בהקמה

בקרוב נשיק אתר אינטרנט חדש לעמותת ברכה... התאזרו בסבלנות... הוא בדרך

New Website on the way

We are currently working on our NEW Website. Stay tuned, we are launching very soon...מפגש 'ידע זה כח'
6/2/2017 – מפגש לנשאיות חדשות בו ינתן מידע חשוב לגבי המשמעויות, האפשרויות וההחלטות...

ציון יום המודעות לסרטן השחלות באירוע ספורט ופילאטיס

הצטרפו אלינו ב 5/5 בספורטק צפון תל אביב ל"אירוע פילאטיס ישראל לשיא גינס". עמותת...

אירועים וכנסים

בתאריך ה- 8/5/17 יחול יום המודעות למניעת סרטן השחלות העולמי. אנו בישראל ניקח חלק ביום שישי 5/5 באירוע של בריאות ואיכות חיים ובו נקדם את...

מידע נוסף
תקשיבי הוא לוחש!
עמותת ברכה גאה להציג סרט תיעודי מרגש ומרתק המציג את סיפורן של ארבע נשים אשר חלו בסרטן השחלות. נשים מדהימות שהסכימו לחשוף ולתאר את שעבר ועובר עליהן.
 
צור קשר
 
שם:
טלפון:
אימייל:
   
 
 
 
 
 
סיפורים אישיים
 
 << חזרה לרשימת הסיפורים
סיפורה של עדה

גיליתי בגיל 32 אחרי שנתיים של הנקה כי אני חולה בסרטן  שד, בשני השדיים. הידיעה נפלה עלי ביום רעם בהיר – אני סיימתי להכין ארוחת ערב ומיהרתי לקחת את הילדה לחוג ואז התבשרתי כי  לא הולכים לחוג ג'ודו אלא הולכים ישר לכירורג ועולמי הישן והמוכר נעלם. פתאום אני צריכה להחליט האם לכרות את השדיים או רק להוציא את הגידול ולבדוק אם יש לי מוטציה גנטית ....

אבל רק המוח מסרב לקלוט ורק חושב – האם הכנסתי את השניצלים למקרר או לא. מה זה סרטן בכלל ולמה זה קורה דווקא לי ?

פחות משנתיים אחרי ניתוחים, טיפולים כימותרפיים והקרנות, אני חכמה יותר -  הבנתי  שיש לי מוטציה גנטית שגורמת לגוף שלי לנטות לפתח מספר סוגי סרטן. הבנתי שעם כל הידע והמחקר של השנים האחרונות מה שקובע את שיעורי ההישרדות היה ונותר בעיקר מועד הגילוי. זאת אומרת שאני חיה את חיי בזכות התזמון של הגילוי, אם הייתי ממשיכה לחשוב שזה דלקת מההנקה ולא הולכת להיבדק על ידי כירורג וממוגרפיה ,אולי הגידול כבר היה עובר הלאה – הוא כמעט והתחיל .... תפסתי אותו בדיוק בזמן לקבל טיפול יעיל ולהיות אופטימית.

כאשר יש במשפחה המורחבת אנשים חולים – כמו אצלי ששלוש דודות נפטרו מסרטן (בשנות הארבעים והחמישים שלהן), אז צריך להיבדק ....  לא להגיד  לי זה לא יקרה.

הבנתי שאני בסיכון גבוה ושזה קשור לאמא שלי ולאחות שלי וגם לילדים שלי. הבנתי שיש מה לעשות ואסור להירתע מלבדוק כי ידיעה היא ברכה היא יכולת להתגונן ולעשות משהו בנדון.

אני חושבת שעד כמה שזה לא נעים לחשוב על דברים רעים כמו מחלות, אין טעם לטמון את הראש בחול ולומר – כשנגיע לגשר נעבור אותו. כאשר נמצאים עם "היד על הדופק" אפשר פשוט להציל את החיים.

 
 
 
מי אנחנו
לתרומות לחצו כאן
פורום
כנסים ואירועים
וידאו
 
 
סרטן שד תורשתי : סרטן שד ושחלות
  הסכם שימוש באתר © כל הזכויות שמורות לעמותת ברכה