צרו קשר פורום דף הבית
 
צור קשר גלריות חדשות ואירועים רישום לפורום פורום מאמרים סיפורים אישיים שאלות ותשובות פעילות העמותה אודות
דף הבית
 
חדשות
New Website on the way

We are currently working on our NEW Website. Stay tuned, we are launching very soon...אתר חדש בהקמה

בקרוב נשיק אתר אינטרנט חדש לעמותת ברכה... התאזרו בסבלנות... הוא בדרך

ציון יום המודעות לסרטן השחלות באירוע ספורט ופילאטיס

הצטרפו אלינו ב 5/5 בספורטק צפון תל אביב ל"אירוע פילאטיס ישראל לשיא גינס". עמותת...

האביב הגיע

חג אביב  שמח לכל קהילת עמותת ברכה!
בקרוב עדכונים על...

אירועים וכנסים

בתאריך ה- 8/5/17 יחול יום המודעות למניעת סרטן השחלות העולמי. אנו בישראל ניקח חלק ביום שישי 5/5 באירוע של בריאות ואיכות חיים ובו נקדם את...

מידע נוסף
תקשיבי הוא לוחש!
עמותת ברכה גאה להציג סרט תיעודי מרגש ומרתק המציג את סיפורן של ארבע נשים אשר חלו בסרטן השחלות. נשים מדהימות שהסכימו לחשוף ולתאר את שעבר ועובר עליהן.
 
צור קשר
 
שם:
טלפון:
אימייל:
   
 
 
 
 
 
מאמרים
 
<< מאמרים נוספים
נושא חם: האם כריתה של חצוצרות הרחם מפחיתה סיכונים?

בתחום המחקר של סרטן השחלות, השאלה שנשאלת היא: "האם כריתה של חצוצרות הרחם מפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן השחלות?". השאלה רלוונטית במיוחד עבור נשאיות המוטציה בגן BRCA1 ו-BRCA2, מאחר והסיכון לחלות בסרטן השחלות רב יותר עבור שני המקרים, כאשר נשאיות של BRCA1 נמצאות בסיכון גבוה יותר מבין השניים. כיום קיימת מחלוקת סביב נושא זה של כריתת החצוצרות. אסכולה אחת מניחה כי קיים סיכוי להפחתת הסיכון לסרטן השחלות עקב כריתת החצוצרות, מכיוון שקיים חשד שסרטן השחלות מתחיל את התפתחותו בחצוצרות הרחם. אסכולה שנייה טוענת כי כריתת החצוצרות אינה מועילה בהפחתת הסיכון לסרטן השחלות, מכיוון שסוגים מסוימים של סרטן השחלות מתחילים את התפתחותם בשחלות ולא בחצוצרות הרחם.

ההשערה אשר תומכת בכריתת חצוצרות הרחם בלבד, ללא כריתת השחלות, מצהירה כי תאי סרטן הנמצאים בקצוות החצוצרות מפיצים תאים סרטניים לתוך פני השטח של השחלות. את הסרטן מחשיבים כנמצא על השחלות, והוא לא של השחלות. השערה זו יכולה להיות חדשות טובות בהקשר של הפחתת הסיכון, ועבור נשים צעירות אשר מוטרדות לגבי מנופאוזה הנגרמת בעקבות כריתת השחלות. כתוצאה מכך, סיכונים הקשורים למנופאוזה, כמו ירידה בצפיפות העצם, חוסר תפקוד מיני, בעיות לב, תמותה ועוד, יכולים לרדת. כיום, תהליך המחקר עוד בחיתוליו, ולכן אין מידע רב שיכול לתמוך בהשערה, אך מדענים מכירים בצורך להמשיך ולחקור את הנושא הזה. מדענים מאמינים כי קיים פוטנציאל להפחית את מקרי סרטן השחלות לחצי, ואז השערה זו תוכח כנכונה. הבנתי את הפסקה הזו בכך שמדובר רק בכריתת החצוצרות, ללא כריתת השחלות, אבל אני לא משוכנעת שזה נכון.

בצדה הנגדי של המחלוקת, לא תומכים בהשערה זו מכיוון שטוענים כי יש סוגים של סרטן שחלות אשר מתחילים את התפתחותם בשחלות. מחקרים הוכיחו כי כריתה של השחלות יחד עם חצוצרות הרחם מפחיתה את הסיכון לסרטן השחלות, כמו גם את הסיכון לסרטן השד אצל מטופלות בסיכון גבוה, כמו נשאיות המוטציה בגן BRCA. עדיין לא ברור אילו סוגי מעקב ידרשו עבור מטופלות אשר כרתו רק את חצוצרות הרחם, או אם במקרים אלה עלול להיות צורך בניתוחי המשך. חשוב לקחת בחשבון כיצד אספקת הדם לשחלות וכיצד תפקוד השחלות יושפעו מהתהליך. לא קיים מידע רב לגבי השפעות אלה. מנופאוזה והתסמינים מטרידים שמתלווים אליה ניתנים לטיפול בעזרת הורמונים חלופיים, מה שהופך את המגמה הנוכחית של כריתת השחלות יחד עם חצוצרות הרחם מועדפת, עד אשר יימצאו ממצאים חדשים.

 
 
מי אנחנו
לתרומות לחצו כאן
פורום
כנסים ואירועים
וידאו
 
 
סרטן שד תורשתי : סרטן שד ושחלות
  הסכם שימוש באתר © כל הזכויות שמורות לעמותת ברכה